У Луцьку стартував командний ЧУ з легкої атлетики

0
188
Анастасія Бризгіна

У перший день високими результатами порадували Анастасія Бризгіна та Оксана Окунєва.

Головною подією першого дня командного чемпіонату України з легкої атлетики, який 6 червня стартував на луцькому стадіоні Авангард, стала перемога у фіналі в бігу на 400 метрів представниці Запорізької області Анастасії Бризгіної.

І не просто перемога! 19-річна атлетка перемогла з нормативом на "дорослий" чемпіонат світу-2017 - 51,89, більш ніж на 2 секунди перевершивши свій попередній особистий рекорд, а також не дотягнувши всього 9 сотих до юніорського рекорду України сорокарічної давності! І це при тому, що Анастасія тільки недавно почала бігати 400-метрівку - раніше вона воліла більш короткі дистанції.

Тепер Бризгіна-молодша - реальна претендентка на участь в чемпіонаті світу в Лондоні. Швидше за неї в цьому сезоні 400 метрів серед українок бігала тільки Ольга Земляк (50,89). Також саме Ольга буде її суперницею у відборі на командний чемпіонат Європи, який 23-25 ​​червня прийме Лілль (Франція).

Нагадаємо, рішенням Виконкому ФЛАУ Ользі Земляк було дозволено пропустити командний чемпіонат України, а як відбірковий до командного чемпіонату Європи буде зараховано її результат на етапі Діамантової Ліги в Римі 8 червня.

Також буде дуже цікаво чекати результатів римської Діамантової Ліги в стрибках з жердиною. Там буде виступати Марина Кіліпко і, щоб потрапити на командний чемпіонат Європи, їй необхідно перевершити дуже пристойні 4.40, показані в Луцьку киянкою Яною Гладійчук.

Вкотре в цьому сезоні порадувала хорошим результатом висотниця з Миколаєва Оксана Окунєва, яка виграла з результатом 1.94 м. Причому, не виконай вона вдало на цій висоті третю спробу, перемогла б у Луцьку і завоювала б право виступати в Ліллі киянка Ірина Геращенко, яка аж до позначки 1.92 була кращою за спробами.

Олесі Повх із Запорізької області всього дві соті не вистачило до лондонського нормативу. У фіналі вона виграла суперництво у киянки Христини Стуй - 11,28 проти 11,33.

Інтригуючим вийшло протистояння в секторі для стрибків з жердиною серед чоловіків між Владиславом Малихіним з Київщини та дніпрянином Іваном Єрьоміним. Малихін наприкінці травня в Польщі побив юніорський рекорд України Сергія Бубки та виконав норматив на Лондон - 5.70. Це робило його фаворитом луцького старту. Однак, пропуск на командному чемпіонаті України висоти 5.30 став для нього фатальним. Іван Єрьомін її взяв, а ось 5.40, значною мірою через несприятливий вітер, нікому не піддалися.