Українська тенісистка Світоліна вийшла у чвертьфінал Roland Garros

Sport bigmir,  31 травня 2015, 18:50
0
271
Еліна Світоліна вийшла до чвертьфіналу турніру

Українська тенісистка Еліна Світоліна вперше в кар'єрі пробилася в 1/4 фіналу турніру серії Великого Шолома.

Зустріч Алізе Корне та Еліни Світоліної відкривала унікальні для обох тенісисток перспективи, адже одній із них вперше в кар'єрі судилося тепер зіграти в чвертьфіналі турніру Великого Шолома. За два дні до цього обидві вже встановили свої особисті кращі досягнення - француженка вперше в кар'єрі вийшла до четвертого раунду Ролан Гаррос, а наша співвітчизниця дебютувала у другому тижні мейджорів. Після таких успіхів, звичайно, справді амбітні гравці будуть прагнути до більшого.

Раніше Корне і Світоліна двічі грали між собою, і в обох випадках сильнішою була Алізе. Але то було ще в 2013-му році, а відтоді багато що змінилося. Тепер Світоліна вже увійшла в топ-20 світового рейтингу і на рівних з Корне претендувала на продовження боротьби в Парижі. Був, однак, один чималий чинник на користь француженки - це підтримка домашньої публіки, яка за два дні до цього допомогла їй зломити Мірьяну Лючич-Бароні.

Психологічний фактор був, мабуть, найбільш важливим у цьому протистоянні, тому Світоліна постаралася максимально швидко перехопити ініціативу, не дозволивши суперниці відчути себе господинею становища. Різкі атаки у відповідь на звично в'язкі дії Корне принесли Еліні результат уже в дебюті зустрічі - в першому ж геймі українка зробила брейк, який закріпила на своїй подачі і повела 2:0. На цьому, на подив публіки і француженки, Світоліна не зупинилася. Майже не залишаючи Алізе шансів, вона гостро контратакувала з прийому і в третьому геймі знову взяла її подачу, зробивши величезний крок до перемоги в партії.

Однак у цей момент дощ, що напрошувався з самого ранку, таки зірвався з неба, що сплутало карти в матчі. Такі ситуації, як правило, на користь тому, хто програє, тому Корне постаралася зробити максимум, щоб на перерву піти з психологічною перевагою. У неї було цілих три брейк-поінти, щоб скоротити відставання й ускладнити життя Світоліній, але свої шанси француженка не реалізувала, зате Еліна, вирівнявши становище, встигла заробити геймбол, перш ніж супервайзер оголосив, що учасниці матчу повинні покинути корт.

Незважаючи на підступи погоди і досить тривалу перерву, на майданчик у кращому настрої повернулася саме українка. Успішно завершивши захист подачі, вона майже одразу взяла ще один гейм на подачі Корне, і на цьому боротьба в партії фактично була закінчена. Трохи розслабившись, Еліна дозволила суперниці розмочити рахунок, але більше двох геймів віддавати їй не стала, поставивши крапку на рахунку 6:2.

Другий сет розвивався також за відчутної переваги українки, але лише до рахунку 4: 2, коли у Світоліної був прекрасний шанс розставити всі крапки над "i". Маючи потрійний брейк-поінт, вона впритул наблизилася до того, щоб вийти подавати на матч, але Корне своїми активними діями змусила українку відступити і створила передумови до перелому в грі. Побоювання щодо цього посилилися, коли Алізе взяла ще й восьмий гейм, зрівнявши рахунок у партії.

Незважаючи ні на що, Світоліна у ці хвилини знову проявила незвичайну стійкість, як і її суперниця, характер якої дасть фору багатьом. Не вистачало Еліні тільки напору у вирішальних моментах. Спочатку вона завоювала право подавати на матч в 12-му геймі, але, не довівши справу навіть до матчболів, дозволила француженці перевести партію на тай-брейк, на якому почалася вже справжня гра нервів і час прийому валідолу для вболівальників. Те, як тягла всі м'ячі Корне, може зломити навіть багатьох досвідчених тенісисток, але до честі українки, вона вистояла, подарувавши суперниці лише один сет-поінт, який без особливих зусиль відіграла. Сама ж вона хватку не послабляла до самого кінця, і з шостого матчбола оформила вихід до чвертьфіналу, в якому зіграє з Аною Іванович.

Еліна Світоліна (Україна, 19) - Алізе Корне (Франція, 29) - 6: 2, 7: 6 (9)

Ця сама новина на Спорт bigmir) net: Українська тенісистка Світоліна вийшла у чвертьфінал Roland Garros