Збірна України з футболу виграла у Польщі з рахунком 3:1

BBC Україна,  23 березня 2013, 12:20
0
82
Збірна України святкує перемогу

Українська збірна у матчі відбірного турніру Чемпіонату світу з футболу обіграла команду Польщі з рахунком 3:1. Гра відбулася у Варшаві на Національному стадіоні.

Перший удар по воротах польської команди на 2-й хвилині матчу здійснив Андрій Ярмоленко. На 7 хвилині Олег Гусєв подвоїв перевагу збірної України.

Гол у відповідь забив Лукаш Піщек, таким чином рахунок став 2:1. Але на останній хвилині першого тайму гол забив Роман Зозуля. Рахунок 3:1 на користь української збірної залишився до кінця матчу.

Матч відвідали президент України Віктор Янукович, президент Польщі Броніслав Коморовський і президент Угорщини Янош Адер.

Наступний поєдинок підопічні Михайла Фоменка проведуть 26 березня проти збірної Молдови, яку прийматимуть на стадіоні "Чорноморець" в Одесі. Цього ж дня Польща прийматиме Сан-Марино, а Чорногорія - Англію.

Турнірне становище: Чорногорія - 13 очок (після 5 ігор), Англія - 11 (5), Україна - 5 (4), Польща - 5 (4), Молдова - 4 (5), Сан-Марино - 0 (5).

Потрібна  лише перемога

Турнірне становище у групі Н змушує українців грати на перемогу: у разі іншого результату зустрічі претендувати на потрапляння до фінальної частини світової першості їм буде проблематично.

Матч проти поляків стане лише другою зустріччю, яку українці проведуть під орудою нещодавно призначеного головного тренера збірної Михайла Фоменка.

На прес-конференції напередодні матчу Фоменко назвав зустріч з поляками "грою за шість очок" та визнав, що у разі, якщо збірна України не здобуде перемогу, "вирішувати завдання (потрапити до фінальної частини чемпіонату світу 2014 року. – Ред.) буде складніше".

Ситуація в групі Н насправді є вкрай несприятливою для українців. Після несподіваної гостьової нічиєї зі збірною Англії українці не змогли перемогти в гостях збірну Молдови та програли дома команді Чорногорії.

Два останні матчі українці проводили фактично без головного тренера: через хворобу у підготовці команди до цих ігор не брав участі її тодішній наставник Олег Блохін.

У результаті збірна України посідає п’яте місце у своїй відбірній групі, маючи в активі два очки.

Кадровий дефіцит

Перед матчем з поляками збірна України стикнулася з певними кадровими проблемами. Через травму взяти участь у грі не зміг один з лідерів команди, півзахисник дніпропетровського Дніпра Євген Коноплянка. Через дискваліфікацію пропустив матч з поляками захисник київського Динамо Євген Селін.

Турнірне становище стимулювало грати на перемогу і поляків: після трьох зустрічей вони мали у своєму активі п’ять очок і, у разі перемоги, зрівняються за набраними пунктами зі збірною Англії, яка займає друге місце у групі.

На передматчевій прес-конференції головний тренер збірної Польщі Вальдемар Форналік назвав матч з Україною "важливим", зауваживши, що "на ньому відбірний турнір не закінчується".

"Звичайно, ми хочемо виграти, бо це покращить наше становище перед наступними матчами, але українці мають такий самий план", – заявив він.

Сніжна погода, яка стоїть у Варшаві, не перешкодила матчу: делегат ФІФА вирішив, що зустріч пройде при закритому даху стадіону.

Організатори матчу заявляли, що очікують заповнених трибун Національного, тобто присутності 57747 вболівальників, повідомляв Sport.pl.

Наступний матч відбірного турніру світової першості збірна України проведе 26 березня в Одесі. Суперником українців стане збірна Молдови.

Джерело: ВВС Україна