Перший тур чемпіонату: Донецьк перемагає, Київ втрачає очки

BBC Україна,  15 липня 2013, 11:08
0
40
Гол Дьємерсі Мбокані не допоміг київському Динамо здобути три очки у матчі із Волинню

У першому турі чемпіонату України з футболу перемоги здобули не всі команди, які експерти вважають фаворитами першості.

По три очки до свого активу записали донецький Шахтар та дніпропетровський Дніпро.

Натомість київське Динамо на своєму полі не змогло обіграти луцьку Волинь - матч закінчився із рахунком 1:1.

Срібний призер минулого чемпіонату, харківський Металіст, проведе поєдинок проти донецького Металурга у понеділок.

Перемоги фаворитів

У дебютному матчі першості найкращий клуб України останніх чотирьох сезонів, донецький Шахтар несподівано натужно обіграв аутсайдера минулої першості, ужгородську Говерлу.

У першому таймі глядачі на Донбас-арені не побачили забитих м’ячів, хоча шанси відзначитися мали обидві команди. Натомість у дебюті другої половини гри "гірники" таки зуміли відкрити рахунок, а під завісу матчу – його подвоїти.

Після матчу гравці Шахтаря скаржилися, що їхня команда досі не перебуває у належній формі, а головний тренер Говерли В’ячеслав Грозний заявив, що його клуб "мав можливість" обіграти Шахтар.

Не мав проблем у домашньому матчі із київським Арсеналом дніпропетровський Дніпро, який минулого сезону фінішував четвертим.

Дніпряни виглядали значно краще, ніж їхні опоненти, і вже у першому таймі забили у ворота гостей зі столиці два м’ячі. Після перерви остаточний рахунок – 3:0 – встановив один із ключових гравців Дніпра Євген Коноплянка.

Осічка Динамо

Перші очки у першості на рідному стадіоні втратило київське Динамо. У матчі з луцькою Волинню кияни пропустили вже на другій хвилині, а невдовзі лучани могли збільшити свою перевагу, однак м’яч після удару Еріка Бікфалві влучив у штангу.

Відігралося Динамо на 28-мій хвилині завдяки влучному удару новачка команди Дьємерсі Мбокані, однак на більше бронзових призерів минулої першості не вистачило: матч закінчився із рахунком 1:1.

Після матчу головний тренер динамівців не приховував розчарування.

"Перша гра чемпіонату завжди нервова – це зрозуміло. Але, звісно, ми повинні були обігрувати Волинь, це навіть не обговорюється. Не використали свої моменти, причому пропустили необов’язковий гол – я так і не зрозумів, як це сталося", - заявив Олег Блохін.

"У матчі з київським Динамо ми не втратили своє обличчя - і це найголовніше", – підбив підсумок дебютної гри чемпіонату тренер Волині Віталій Кварцяний.

Інші матчі

Єдиний дебютант прем’єр-ліги, ФК Севастополь, на своєму полі зіграв унічию 1:1 з одеським Чорноморцем, який уже цього тижня розпочне виступи у Лізі Європи.

Запорізький Металург, який посів останнє місце у минулому чемпіонаті України, вдома з мінімальним рахунком поступився маріупольському Іллічівцю.

Львівські Карпати вдома з рахунком 0:2 програли полтавській Ворсклі.

Список бомбардирів нинішньої першості наразі очолює гравець луганської Зорі Дмитро Хомченовський. Його команда із рахунком 0:2 у гостях обіграла сімферопольську Таврію, а Хомченовський забив у цьому поєдинку обидва м’ячі.

Останній матч першого туру – між харківським Металістом та донецьким Металургом - відбудеться у понеділок увечері.

Джерело: BBC Україна