Кадетський Євробаскет у Києві. Україна програє Італії, але йде далі

10 серпня 2013, 22:58
0
21

Підопічні Віталія Усенка пробилися у другий раунд домашнього чемпіонату Європи з баскетболу серед збірних до 16 років. Вирішальний матч першого етапу збірної України випало проводити проти збірної Італії. Італійці два попередні дні виступали відверто не найкращим чином, практично втративши шанси на вихід із групи. Втім, велика перемога над нашою командою виводила італійців далі.

І Адзурра почала з місця в кар'єр!

У першу чергу, італійці схопили на максимальній щільності лідера українців Святослава Михайлюка. Із форвардом Мавп грали два постійних опонента, які змінювалися між собою і не давали Святу продихнути. І якщо у перші хвилини якась альтернатива у нашої команди була, то десь із шостої хвилини українцям стало дуже туго. Усьому виною помилки задньої лінії, що приводили до втрат. Коста і Моретті настільки щільно взяли Зотова, Мусієнка/Марченка та Михайлюка, що невимушені помилки у "жовто-синіх" пішли косяками. Цим італійці, які до того ж тримали під контролем щит, користувалися вкрай впевнено.

9:19, із якими Україна закінчила першу чверть, здалися дитячим лепетом Уже через три хвилини - на 13-тій хвилині поєдинку команда Віталія Усенка "горіла" 20 очок. Причому, практично безнадійно, і з тією різницею, яка вибивала нас із турніру. Якийсь результат став приходити лише після серії змін. По-перше, українці стали грати "зону". По-друге, розлютився Святослав Михайлюк, який забив пару складних м'ячів. По-третє, шляхом ротації вдалося зрозуміти, що найкращий вибір на позиції першого номера сьогодні - Ігор Стародуб. І по-четверте - Ростислав Лунський. Цей зовні незграбний хлопець показав неабиякі бійцівські якості і особистим прикладом завів команду. Саме Лунский скоротив рахунок до мінімуму - 25:36 за хвилини до кінця першої половини. Але кінцівку відрізка команда Усенко знову провалила: ми отримуємо у своє кільце чотири очки і закінчуємо половину з рахунком 25:40 - рівно на допустимій межі.

• Кадетський Євробаскет у Києві. Україна на рівних боролася з фаворитом турніру
  • Початок другої половини українцям ніби вдався. Але лише ніби - вже до середини відрізка "жовто-сині" поступалися 22 очки. Нічого не виходило забити, тоді як італійці (особливо Савольделлі) почали ударно палити за дуги. Кошмар закінчуватися не поспішав - за 4:19 до кінця третьої чверті Коста реалізував швидкий відрив після промаху Марченка за дуги і рахунок став зовсім загрозливим. 29:55 - тайм-аут Віталія Усенка був логічний. Ставка на вибух спрацювала: прохід Михайлюка, несподіваний триочковий Березкіна, втрата італійців і два очки Павлова у відриві - 36:55, і тепер тайм-аут змушений брати тренер італійців Антоніо Боччіно. Гра в очко продовжилася до самого кінця чверті. Українці ніби зупинили прориви італійців, але не до кінця користувалися своїми шансами - зокрема, промахнулися забагато штрафних. Однак на останню паузу все-таки пішли на 15 очках "мінуса". Героєм став Дмитро Березкін - два його триочкових дозволили скоротити розрив, 45:60. І лише почало здаватися, що все у нас налагодилося, як дві найдурніші втрати на рівному місці зробив Святослав Михайлюк... Покарання від Моретті і Букареллі послідувало відразу. А там забив і Ла Торре - знову 20, знову тайм-аут Віталія Усенка. Після якого гойдалка, гойдалка і ще раз гойдалка. Україна весь час поряд з мертвою зоною, постійно з неї вибирається, але відразу ж вганяється втратами і точними кидками італійців...

• Кадетський Євробаскет 2013 у Києві. Що це таке
  • ...очко в очко до самого кінця. До самого валідольного кінця. Надію на порятунок дає Кирило Марченко - у найпотрібніший момент южненець забиває три очки і робить рахунок 59:72. Відразу ж Ла Торре лізе під кільце і видобуває право на два штрафних - 1/2. 59:73 - тайм-аут Віталія Усенка за 57 до кінця. Хвилина, яка дає нам підрахувати, що за співвідношення забитих і пропущених між двома командами нам різниці вистачає. Поки що вистачає. За 30 секунд до кінця найважливішого м'яча забиває і Дмитро Березкін - 61:73. Але українці примудряються пропустити ще чотири...

Україна все-таки проходить далі. З диким скрипом. Далі - Сербія, Чорногорія і Франція. Шкода, що без очків, але все-таки краще, ніж у боротьбі за 9-16. Дай Бог, далі грати так, як перші два матчі, а не так, як сьогодні.

Україна - Італія 61:77 (9:19, 16:21, 20:20, 16:17)

У: Зотов (0 + 5 підбирань), Мусієнко (6), Михайлюк (21+ 6 підбирань +8 втрат), Павлов (7), Хітов (0) - старт; Березкін (14 + 7 підбирань + 5 втрат), Марченко (6), Лунский (6 + 5 підбирань), Потапенко (1), Стародуб (0), Ткаченко (0), Шибель (0)

І: Моретті (24 + 7 підбирань), Коста (17 + 5 передач), Ла Торре (9 + 9 підбирань + 5 передач + 7 перехоплень), Букареллі (9), Каттапан (6 + 9 підбирань), Саволделлі (6) , Пеккья (4 + 5 підбирань), Гаргілья (2), Теста (0), Болпін (0), Чезана (0)

Кидки з ближньої та середньої дистанції: 13/32 (40,6%) - 22/45 (48,9%)

Кидки з дальньої дистанції: 7/28 (25%) - 4/19 (21,1%)

Штрафні кидки: 14/24 (58,3%) - 21/29 (72,4%)

Підбирання: 41-41.

Передачі: 10-12.

Втрати: 23-13