Євроліга: Будівельник поступився ЦСКА в останній чверті

Sport bigmir,  29 листопада 2013, 21:35
0
211
ЦСКА переграв Будівельник

У п'ятницю, 29 листопада, в матчі групового раунду баскетбольної Євроліги київський Будівельник у заключному відрізку матчу поступився московському ЦСКА.

Будівельник - ЦСКА 74:82 (17:18, 18:22, 24:18, 15:24)

Б: Мінарді (2 + 4 втрати), Стрелніекс (9), Шаленга (6 + 6 підборів), Лавринович (6 + 9 підборів + 5 передач), Анісімов (5 + 5 підборів) - старт; Ехерн (21), Кук (16), Саммерс (9), Горбенко (0), Тищенко (0), Лебединцев (0).

ЦСКА: Парго (6), Міцов (11), Вімс (12 + 4 передачі), Хряпа (0), Каун (6) - старт; Хайнс (18 + 6 підборів), Теодосич (10 + 9 передач), Воронцевич (10), Фрідзон (5), Крстіч (4 + 5 підборів), Джексон (0).

Двоочкові кидки: 17/36 (47%) - 23/48 (47%)

Триочкові кидки: 11/26 (42%) - 7/15 (46%)

Штрафні кидки: 7/12 (58%) - 15/18 (83%)

Підбори: 32-37; Передачі: 18-23 ; Втрати: 13-10

Своїм приїздом московський ЦСКА немов закривав сезон гастролей грандів європейського баскетболу в Київ. Або, принаймні, був останнім з першої групи гастролюючих. Це, в свою чергу, залежало вже від Будівельника, якому перемога в сьогоднішньому матчі давала дуже непогані шанси на вихід в Топ-16. Поразка ... Ні, не вбивала і не ховала, але робило їх, в сенсі шанси, малореальними.

ЦСКА провів зустріч рівно з тими ж проблемами, як і по всьому сезону. Основне поєднання Мессіни аж ніяк не є найсильнішим, постійні хвилі у грі, пов'язані з помилками низки виконавців. Сьогодні, наприклад, абсолютно не потрапив у гру Віктор Хряпа - звідси всього сім зіграних хвилин з нульовим ККД. Каун непогано боровся, але домінування під чужим кільцем встановив. І так далі.

Євроліга: Будівельник значно поступився Фенербахче на виїзді

Будівельник страждав приблизно тим же. Перевірений Донецьком варіант з двома "великими" у п'ятірці в першій половині відпрацював непогано. Лавринович роздавав передачі партнерам, встигав підбирати і страхувати - загалом, намагався бути скрізь. Без литовця "будівельникам" було куди складніше. Взагалі, прибалтійське тріо Стрелніекс - Шаленга - Лавринович виглядало скелетом команди, на який нанизувалися інші гравці. Все б добре, але куди подіти три еір-боли Дайнюса ...

Після рівної першої чверті, що завершилася мінімальною перемогою ЦСКА (триочковий наприкінці потрапив Воронцевич), армійці змогли впевнено відірватися на початку другої десятихвилинки. Здорово відпрацювала зв'язка Воронцевич - Хайнс, про небезпеку якої ми окремо згадували в прев’ю. Джеремі Парго непогано диригував грою команди, тоді як партнери його не підводили. За рахунку 25:37 Айнарс Багатскіс взяв тайм-аут, після якого його хлопці ожили. Потрапив перший триочковий Декуан Кук, відносно непогано стали оборонятися. У мінус господарям зіграли власні кільця - за першу половину вони "виплюнули" три чистих триочкових Будівельника, позбавивши команди таких потрібних очок. "Жовто-сині" загальмували ЦСКА і на половину пішли з п'ятиочковим гандикапом.

Найцікавіше відкладалося на третю чверть. Ще більше цікавого київській публіці приготували хлопці Етторе Мессіни. З не зовсім зрозумілих причин італійський наставник закрив на лавці Джеремі Парго, довірившись Теодосичу, а пізніше - Джексону. Паралельно з цим у вогневий ритм увійшов Кук, потрапляв з будь-яких ситуацій. Вже в середині відрізка, після кидка Стрелніекса, Будівельник вийшов вперед на цілих чотири очки - 48:44.

КОНКУРС: Виграй майку з автографом капітана Будівельника

Тайм-аут начебто зіграв "за" гостей, вони відновили шість очок гандикапу, але ніхто не міг передбачити того, що сталося на останній хвилині чверті. Дві втрати поспіль Мілоша Теодосича обернулися для "червоно-синіх" справжнім пеклом. Спершу здалека знову потрапив Кук. Потім трапився "енд- ван" Саммерса. Апогею ж рух опору досяг на останніх секундах чверті. Спершу Саммерс додав не зовсім точний кидок Мінарді, а після сам Ріккі перехопив вступну передачу Теодосича і відправив м'яч у кільце з сиреною, чим просто підірвав київський Палац Спорту. В останню чверть Будівельник заходив лідером - 59:58 ...

... але перемогти знову не зміг. Позначилася низка факторів, головним з яких стала відсутність досвіду. Ніякі потуги Ехерна, який шикарно стріляв з-за дуги, не могли зупинити пориву суперника. По суті одним з ключових моментів зустрічі став подвійний промах "будівельників" у швидкому відриві: Мінарді отримав блок-шот від Хайнса, Саммерс, який підтримував атаку, зняв підбір, але Крстіч "зачохлив" і ДаХуана. Після цього ЦСКА пішов у відрив і лідерства не загубив жодного разу.

Євроліга: Будівельник чинив гідний опір Барселоні

Друге попадання Ехерна поспіль, здавалося б, відродило інтригу (65:66), проте Мілош Теодосич був абсолютно іншої думки. Серб, який грав вкрай непоказний матч, включив "Режим Бога" і відіграв божественну кінцівку. На допомогу Теодосич відпрацював і Кайл Хайнс, що домінував у трисекундній зоні. Будівельник судорожно намагався повернутися в гру, але тут трапилися еір-боли Шаленга, промахи Кука та передачі в аут.

ЦСКА переміг і фактично гарантував собі вихід в Топ-16. Будівельнику для того ж самого тепер буде потрібне диво.

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Євроліга: Будівельник поступився ЦСКА в останній чверті