Ліга Чемпіонів: Барселона розбиває Байєр

14 лютого 2012, 23:43
0
8
Алексіс Санчес відкриває рахунок

Сьогодні, 14 лютого, відбувся перший матч 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів, в якому леверкузенський Байєр вдома не зміг нічого протиставити Барселоні.

Стартові хвилини матчу минули за прогнозованим сценарієм - неспішні атаки Барселони чергувалися то з худорлявими наступальними вилазками німців, то з великим планом Лукаса Подольські, якого на матч Ліги чемпіонів привели травма і невдоволення тим, що відбувається в Кельні. Барселона ґрунтовно заволоділа м'ячем, леверкузенці, які своїм стартовим складом дали зрозуміти про власні контратакувальні наміри, оборонялися всіма силами.

Друга десятихвилинка стартувала з першого в матчі удару в бік воріт, однак постріл Алвеша зі штрафного пролетів вище воріт Бернда Лено. Через хвилину Мануель Фрідріх організував сумбур біля своїх воріт, але помилку партнера у вирішальний момент виправив Шваб, перервавши гострий простріл у виконанні Алексіса Санчеса.

До середини тайму режисери розбавили картинку, що почала приїдатися, статистичними даними, які повідомляли тільки про те, що 78% часу володіти м'ячем Барселона не розучилася - відчуття від гри підтвердилися математичними викладками. Передумов матеріалізувати територіальну перевагу у Барселони було небагато. Другий удар по воротах Лено завдав Адріано на 25-ій хвилині, але вступати в гру 19-річному голкіперу знову не довелося. Відсутність розривів у лініях - запорука успіху Байєра, який, всупереч очікуванням багатьох уболівальників і фахівців, зумів нав'язати боротьбу іменитому опоненту на кожній ділянці поля.

Небезпечні моменти були відсутні як клас, що, мабуть, було на руку господарям поля, які могли пишатися тим, що в тактичному плані перевершують суперника в першому таймі. Лише наприкінці першої 45-тихвилинки Мессі, отримавши м'яч у штрафному, пробив з близької відстані, але втрутився невеликий рикошет, і м'яч прилетів у руки воротареві. Але несподівана втрата м'яча леверкузенцями в центрі поля обернулася швидким випадом гостей, Мессі передачею на вільний простір відправив у прорив Санчеса і Сеска, які не стали заважати один одному. Фабрегас поступився м'яч Алексису, чилієць одним дотиком підробив м'яч, а другим - відправив за призначенням! 0:1.

Перші хвилини другого тайму пройшли під акомпанемент атак Байера, однак по-справжньому потурбувати Віктора Вальдеса не вдалося. Але констатувати варто: додалася осмисленість у діях, приправлена певною часткою ризикованості, і це спрацювало. Під час атаки Ведран Чорлука виконав навіс з правого флангу, і Міхал Кадлець з лінії воротарської, попередньо прочавивши Санчеса, ударом головою переправив м'яч у сітку! 1:1!

Але недовго музика грала, недовго фармацевти танцювали! Провал в обороні Леверкузена призвів до того, що Сеск класною проникаючою передачею вивів на ворота Санчеса, чилієць виграв боротьбу корпусом у Фрідріха і ударом низом оформив дубль! 1:2! Тут же Байєр міг вдруге у грі зрівняти рахунок, однак постріл Ренато Аугусто парирував Вальдес.

Затишшя тривало хвилин десять, після чого збудником спокою виступив Гонсало Кастро. 24-річний універсал цілив у кут воріт з хорошої позиції, але послав м'яч у штангу. Під пресингом настирливих німців Барса стала набагато більше помилятися в передачах.

Гвардіола освіжив гру новими футболістами, Дутта мовчав, що пояснюється слабким підбором резервістів "Байєра". З середини другого тайму Мессі став генерувати звичний обсяг гостроти, однак сольний прохід аргентинець завершив точним ударом у штангу. Господарі відповіли якісної комбінацією, під час якої Кастро навісив на Кісслінга, що тільки що вийшов, Штефан пробив головою, але переграти воротаря не зумів.

У кінцівці матчу Барселона начавила, притиснула суперника до його володінь, а Байєр зосередився на оборонній роботі. Третій гол у ворота Лено забив Мессі, який зумів у дотик замкнути передачу від Алвеша. В сухому залишку маємо виїзну перемогу головного фаворита турніру і перетворення відповідної гри на формальність.

Байєр (Німеччина) - Барселона (Іспанія) - 1:3

Гол: Міхал Кадлець (52) - Алексіс Санчес (41, 55); Ліонель Мессі (88)

Попередження: Шваб (7), Чорлука (54), Кастро (81) - Тьяго (87)

Леверкузен. Бай-Арена. Початок матчу: 21.45

Давид проти Голіафа: Байєр спробує дати бій Барселоні

Арбітр: Крейг Томпсон (Шотландія)

Байєр: Лено, Кадлец, Райнартц, М. Фрідріх, Г. Кастро, Р. Аугусто, Рольфес (Кісслінг, 77), Чорлука (Так Коста, 90), Л. Бендер, Швааб, Шюррле (Белларабі, 90)

Барселона: Вальдес, Дані Алвеш, Абідаль, Пуйоль, Адріано (Педро, 68), Іньєста (Тьяго Алькантара, 59), Фабрегас, Маскерано, Бускетс, Санчес (Куенка, 86), Мессі

88-я хвилина. ГОООООЛ 1:3 Алвеш виходив сам на сам з голкіпером, зупинився і прострілив вздовж воріт на Мессі, якому залишилося в падінні вразити ціль!

71-я хвилина. ШТАНГА! Мессі праворуч просунувся повз двох захисників і з гострого кута пробив у ближню штангу над голкіпером!

62-я хвилина. УХ ЯКИЙ МОМЕНТ! Вальдес зайняв неправильну позицію в рамці, і завершуваючи атаку Кастро, з 10-ти метрів бив в дальній нижній кут, ШТАНГА!

55-я хвилина. ГОООООЛ 1:2 Санчес робить дубль! Чилійський форвард знову реалізував вихід один на один, прибравши м'яч убік від Лено! А проникаючий пас низом видав Фабрегас.

52-я хвилина. ГООООЛ 1:1 По одному влучному удару у кожної команди! Фрідріх праворуч від лицьової лінії під Абідаля подав на голову Кадлецю, який перестрибнув Санчеса і з шести метрів пробив у правий верхній кут воріт!

41-я хвилина. ГОООООЛ 0:1 Груба помилка "Байєра" в центральному колі, Мессі відразу кинув м'яч на оперативний простір, куди вривалися Санчес і Фабрегас, і Алексіс без перешкод пробив з 15-ти метрів у дальній (лівий) нижній кут воріт!