Феттель виграв кваліфікацію на Гран-прі Японії, Алонсо сьомий

6 жовтня 2012, 09:30
0
23
Ця трійка буде стартувати завтра першою

У суботу, 6 жовтня, відбулися кваліфікаційні заїзди 15-го гран-прі сезону Формули-1. Перше місце на старті гонки завоював Себастьян Феттель.

Під час вікенду багато говорили, що цього разу у Сузукі немає очевидного фаворита, тому боротьба в кваліфікації буде неймовірно щільною, але вранці в суботу, з великою перевагою над суперниками, протокол тренування очолив Себастьян Феттель - володар трьох поулів поспіль на японській трасі. У двох з трьох минулих Гран Прі Японії перемогу здобув гонщик, який стартував з поула - кваліфікація у Сузукі має велике значення.

У стилі вісімки. Прев’ю гран-прі Японії

Троє гонщиків ще до початку кваліфікації знали про втрату позицій на стартовому полі - Міхаель Шумахер був покараний втратою десяти місць за зіткнення з Жаном-Еріком Вернем в Сінгапурі, а Дженсон Баттон і Ніко Хюлкенберг - втратою п'яти місць за заміну коробки передач.

Механіки Force India не встигли відновити машину Хюлкенберга до початку кваліфікації після ранкової аварії, але Ніко все ж зміг виїхати до першої сесії - з новою коробкою передач і відразу на більш м'якій гумі. Тільки Феттель, Веббер, Баттон і Шумахер обмежилися Hard в першій сесії, решта переключилися на Soft - за оцінками шинників більш м'який склад мав перевагу приблизно в секунду на крузі.

Керівник McLaren: Хочемо відполірувати Переса в справжній діамант

Шумахер припустився помилки і повернувся в бокси, але в останні секунди встиг почати швидке коло і все ж пройшов далі, показавши 16-ий час. Бруно Сенна, якому на швидкому колі завадив Вернь, і гонщики трьох найслабших команд не пробилися у другу сесію. Протокол очолив Роман Грожан - 1:32.029.

У другій сесії Шумахер відмовився від першої спроби, компенсувавши використання додаткового комплекту шин в першій сесії, а у другій показав 13-ий час. Протокол очолив Себастьян Феттель - 1:31.501. З подальшої боротьби вибули: Масса, ді Реста, Шумахер, Мальдонадо, Росберг, Ріккардо і Вернь.

Міхаель Шумахер назавжди прощається з Формулою-1

У фіналі Феттель вже в першій спробі проїхав коло за 1:30.839, а на останніх хвилинах з'явилися жовті прапори після вильоту Кімі Райкконена, зіпсувавши гонщикам вирішальну спробу. Результат Феттеля залишився найкращим - для Себастьяна це четвертий поспіль поул на Сузукі. Другу сходинку посів Марк Уеббер - у Red Bull Racing перший ряд стартового поля.