Олімпійські хроніки: Підсумки шостого дня

14 серпня 2008, 19:38
0
8
Українки завоювали перше золото

Сьогодні, 14 серпня, розіграли 15 із запланованих 17-ти комплектів медалей. Збірна України виграла перше золото в жіночій шаблі.

На олімпійському турнірі фехтувальників у четвер змагалися шаблістки. Росіянки поступилися в 1/4 фіналу збірної України, а лідер російської команди Софія Велика сказала, що українки показали, як треба фехтувати на Олімпіаді. У півфіналі українки показали те саме збірній США, а у фіналі – китаянкам. Це золото стало для України першим на Олімпіаді-2008.

У стрільбі з пневматичної ґвинтівки з трьох позицій з дистанції 50 метрів медаль дісталася китаянці Лі Ду.

Другу медаль у стрільбі розіграли жінки-стендовики, які змагалися в дисципліні скіт. Для визначення переможниці довелося проводити перестрілку за участю трьох спортсменок. Усіх перестріляла італійка К’яра Кайнеро.

Китаянка Цзюаньцзюань Чжан стріляла з лука не гірше, ніж Кайнеро з рушниці, і принесла своїй збірній чергову золоту медаль. Найекзотичнішим з погляду російських уболівальників видом програми четверга був командний турнір з виїзду (кінний спорт). Найкраще за всіх виїхали німецькі наїзники, що дозволило збірній Німеччини піднятися на третє місце в медальному заліку.

На турнірі дзюдоїстів також не обійшлося без золота китайських спортсменів: Сюлі Ян виграла змагання у ваговій категорії до 78 кілограмів. Чоловіки визначали найсильніших у вазі до 100 кілограмів, і найкращим сотником виявився монгол Тувшинбаяр Найдан, який приніс своїй команді першу золоту медаль пекінської Олімпіади.

У плаванні в шостий день Ігор-2008 встановлено два світові рекорди, але з пливунами на цій Олімпіаді таке відбувається щодня. Героями четверга стали китаянка Лю Цзиге (200 метрів батерфляєм) і жіноча естафетна команда Австралії (4х200 метрів). Без світових рекордів золоті медалі завоювали японець Косуке Кітаджіма (200 метрів брасом) і француз Ален Бернар (100 метрів вільним стилем).

Два комплекти медалей, що повинні були прикрасити груди представників гребного слалому, не були розіграні через дощ. Їх розіграють 15 серпня разом з 16-ма іншими комплектами нагород.

За матеріалами: Lenta.ru