Фігурне катання: фінал для Хниченкової, провал Паніота на ЧЄ

iSport.ua,  18 січня 2018, 18:40
0
174
Ганна Хниченкова

У Москві стартував чемпіонат Європи з фігурного катання. Для України виступи фігуристів першого змагального дня мали неоднаковий результат.

У Москві стартував чемпіонат Європи з фігурного катання, і українські одинаки встигли показати свою коротку програму.

Ярослав Паніот невдало виступив у короткій програмі, посівши 25-е місце, і не потрапив до фіналу змагань - у довільну програму.

Наш спортсмен набрав за свій виступ лише 60,07 бала. Паніот припустився багатьох серйозних помилок, зірвавши обидва стрибки в чотири оберти - спочатку фліп, який він заявив у каскаді з потрійним тулупом, а потім сольний четверний тулуп. Після двох падінь Ярослав помилився й під час виконання потрійного акселя. Тому українець отримав найнижчі в нинішньому сезоні оцінки за коротку програму: його техніку судді оцінили в 31.60 бала, компоненти - 30.47.

Перше місце, за підсумками короткої програми, посідає Гав'єр Фернандес з Іспанії (103.82 бала), друге - Дмитро Алієв з Росії (91.33), третє - Денис Васильєв з Латвії (85.11).

У жіночому одиночному катанні українка Ганна Хниченкова посіла 13-е місце. Наша спортсменка набрала в короткій програмі 51.84 бала і заслужила право виконати довільну програму.

Ганна гідно представила програму, в основному чисто виконавши всі заявлені елементи. Помарки були, зокрема, під час виконання каскаду 3Т+3Т у другому тулупі. Зате з потрійним Лутцем учениця В'ячеслава Ткаченка впоралася чудово. Її показники - 29.07 за техніку і 22.77 за компоненти, хоча й не рекордні, але дали їй можливість продовжити боротьбу.

Разом у фінал вийшли 24 спортсменки із 40 заявлених учасниць. Проміжним лідером, за підсумками короткої програми, стала Аліна Загітова з Росії - 80.27 бала, несподівано випередивши беззаперечного фаворита змагань - співвітчизницю Євгенію Медведєву - 78.57 бала.

Мізерні 0.27 бала програє чинній чемпіонці Європи італійка Каролина Костнер, яка завершила своє блискучий виступ з рекордним для себе результатом - 78.30.

Зазначимо, що також на турнірі беруть участь дві пари в змаганні танцювальних дуетів - Олександра Назарова / Максим Нікітін і Дарина Попова / Володимир Бєліков. Вони свої короткі танці покажуть цієї п'ятниці.