0
219
Сергій Семенов

Француз Мартен Фуркад здобув чергову перемогу в сезоні.

Виграв гонку Мартен Фуркад, це його 5-а перемога в шести гонках. Допустивши помилку на другому вогневому рубежі, француз вийшов 4-м, програючи 15 секунд Антону Шипуліну, але відмінне фінішне коло дозволило не тільки відіграти відставання, але навіть випередити на 2 секунди росіянина. Поки боротися з принцем Фуркадом (за чинного короля Бьорндалена) не під силу нікому.

Єдиним з призерів, кому вдалося відстрілятися на нуль, став Антон Шипулін, який другий етап поспіль піднімається на подіум. Робота з особистим (нагадаємо, що Шипулін тренується в міжсезоння окремо від збірної) тренером зі стрільби Андрієм Гербуловим дає свої плоди. Росіянину нарешті вдалося налагодити роботу на вогневих рубежах, проблеми з якими не дають спокою Антону ще з минулого сезону.

Протистояння за третє місце розігралося між двома норвежцями Емілем-Хегле Сведсеном і Йоханнесом Бьо. Сьогодні Емілю не вистачило зовсім трохи, щоб здобути першу перемогу за два роки. Будемо сподіватися, що норвежець оговтався від усіх своїх хвороб, і зможе чинити гідний опір лідерам. Що стосується молодшого Бьо, то він починає демонструвати стабільні результати протягом усього сезону, що дуже важливо для боротьби за БКГ (Великий кришталевий глобус).

Конкуренція в чоловічому біатлоні зростає з кожним етапом, топ-10 фінішував у межах 30 секунд. До останнього претендував на перемогу болгарин Володимир Ілієв, але прикрий промах не дозволив збутися сенсації. Незважаючи на це, Ілієв встановив особистий рекорд, фінішувавши на 5-му місці. Знову заїхав в 10-ку австрієць Джуліан Еберхард, хоча допустив 3 промахи. Він показує чудову швидкість, випередивши на сім секунд самого Мартена Фуркада, але ніяк не може впоратися зі своєю жахливою стрільбою.

Відзначимо також прекрасний результат молодого 19-річного шведського біатлоніста Себастьяна Самуельсона, який зайняв 13-е місце. Шведський біатлон починає відроджуватися і складати конкуренцію на світовій арені.

Українці підтвердили, що стадіон у Чехії є щасливим місцем для наших спортсменів. Відразу четверо українців змогли фінішувати в тридцятці найкращих. Рідкісне досягнення для наших чоловіків. Чиста стрільба принесла Сергію Семенову 7-е місце і відмінну позицію для майбутньої гонки переслідування. 22-е місце у капітана збірної Дмитра Підручного, якого трохи підвела стрільба. Слідом за ним фінішував Артем Прима. 27-е місце зайняв Віталій Кільчицький, для якого це восьме потрапляння в топ-30. Не склалася гонка для Олександра Жирного, який, припустившись двох промахів, закінчив гонку лише 72-м.

Мартен Фуркад зміцнив своє становище лідера в загальному заліку, випереджаючи Йоханнеса Бьо на 112 очок. Після кількох вдалих гонок на третьому місці з відставанням у 9 очок від другого місця розташувався Антон Шипулін.

Що стосується українців, то Дмитро Підручний піднявся на 24-е місце, що важливо з огляду на недільний мас-старт, куди потрапляють топ-25. На підступах до тридцятки розташувалися Артем Прима і Сергій Семенов (на 31-му і 32-му місцях відповідно).