КАН-2017. Алжир не зміг перемогти Зімбабве, Сенегал сильніший за Туніс

iSport.ua,  15 січня 2017, 23:20
0
87

Відбулися матчі першого туру в групі B.

Здавалося, що зустріч одного з фаворитів групи з явним аутсайдером не повинна мати особливої ​​інтриги, а Алжир зможе обіграти Зімбабве завдяки вищому рівню виконавців, але вже в першому таймі команда Жоржа Лекенса зіткнулася з досить сильним опором підопічних Калісто Пасуви.

Саме зімбабвійці створили в грі перший по-справжньому небезпечний момент, коли спершу з ударом Білліата впорався воротар, а потім повторний постріл гравця Мамелоді Сандаунса прийняла на себе штанга. Якби не каркас воріт, то вийшов би один із найкрасивіших м'ячів нинішнього Кубка Африки. Правда, відзначитися першим вдалося саме алжирцям, причому забив гравець, який нині є найбільш зірковим у складі Лисів пустелі, - Ріяд Марез. Кращий гравець Африки минулого року вразив ворота Мкуруви шикарним ударом з краю штрафного після передачі від ще одного гравця Лестера, Ісламу Слімане – м’яч від дальньої стійки влетів у сітку воріт зімбабвійців.

Збірна Зімбабве зовсім не стала замикатися і грати від оборони - аутсайдер понісся вперед і незабаром не тільки зрівняв рахунок, а й вийшов вперед! Забити свій перший м'яч на турнірі зімбабвійцям вдалося через п'ять хвилин після гола Мареза – Русіке зробив передачу, а Кудакваше Махачі з лінії штрафного низом пробив точнісінько в дальній кут воріт Мболі - 1:1. Ще через десять хвилин зовсім необов'язковий фол на краю власного штрафного зробив Бельхітер проти Бхасери, а Мукешві, що підійшов до точки, легко переграв воротаря, вивівши свою команду вперед - 2:1.

Під кінець першої половини алжирці мали два шанси забити зі штрафних ударів, проте удар Ріяда Мареза влучив у стінку, а після спроби Фаузі Гулама м'яч полетів набагато вище від воріт збірної Зімбабве. В іншому потуги алжирців попереду не приносили плодів, так що команди пішли на перерву за мінімальної переваги команди Калісто Пасуви.

Перший небезпечний момент другого тайму також був на рахунку зімбабвійців, коли після удару Білліата з меж штрафного Алжир врятувала лише чудова реакція Мболі. Лисиці пустелі майже одразу відповіли гострим пострілом Набіль Бенталєб з середньої дистанції, але м'яч пройшов зовсім поряд зі стійкою. Продовжили свої спроби зрівняти рахунок підопічні Лекенса після кутового, коли в поперечину головою вистрілив Бенсебаіні.

Алжир майже весь другий тайм продовжував насідати поблизу чужої штрафної, намагаючись якомога швидше зрівняти рахунок, проте збірна Зімбабве не дозволяла фаворитам зустрічі розгулятися біля штрафної Мкуруви. Правда, одного разу мало самі зімбабвійці не завдали собі неприємностей, коли від одного із захисників м'яч відскочив в каркас їхніх воріт. Команди трохи активізувалися під кінець зустрічі: спочатку Слімане з хорошої позиції не влучив у ворота чужих воріт, а потім воротар Алжиру відбив удар поблизу від Маладжіли.

Коли вже здавалося, що зімбабвійці не повинні втратити свою перевагу, північноафриканці таки домоглися свого і зуміли зрівняти рахунок. Зробив це не хто інший, окрім Ріяда Мареза. Гравець Лестера і збірної Алжиру записав на свій рахунок дубль, зокрема, і через не дуже вдалу гру Мкуруви, який не зміг відбити удар Мареза з середньої дистанції - 2:2. Наприкінці зустрічі більше намагалися вирвати перемогу саме гравці збірної Алжиру, проте їм цього зробити не вдалося.

Як підсумок, третій матч поспіль на цьогорічному Кубку африканських націй зводиться до нічийного результату - Алжир втратив потрібні очки в матчі з Зімбабве.

Алжир - Зімбабве 2:2

Голи: Марез, 12, 82 - Махачі, 17, Мушекві, 28 (з пенальті)

Алжир: Мболі - Гулам, Бенсебаіні, Бельхітер (Мефтах, 46), Манді - Браімі, Набіль Бенталєб, Марез, Гедіура - Слімане, Судані (Геззаль, 78)

Зімбабве: Мкурува - Бхасера, Муроіва, Намоінесу, Звірекві - Фірі, Махачі, Білліат, Катсанде - Мушекві (Маладжіла, 78), Мусона (Русіке, 12)

Попередження: Бельхітер - Русіке

На тлі нічийного підсумку Алжиру і Зімбабве збірним Тунісу і Сенегалу хотілося отримати якомога більше в особистій зустрічі - перемога в цьому матчі означала перевагу над усіма суперниками по квартету перед другим туром.

Більш активно поєдинок почали гравці Тунісу, які дуже швидко створили свій перший момент, однак удар головою з боку Ахмеда Акаічі виявився неточним - м'яч пройшов поруч зі стійкою воріт Діалло. А ось першим вдалося вийти вперед їхнім суперникам - Абденнур в своєму штрафному постелився в підкаті проти Шейху Куяте, після чого арбітр вказав на точку. Садіо Мане, який підійшов до м'яча, впевнено реалізував пенальті, вивівши збірну Сенегалу вперед. Туніс одразу міг зрівняти рахунок завдяки активності все того ж Акаічі, проте він поквапився під час свого забігу до чужих воріт і пробив приблизно з лінії штрафної, пославши м'яч поруч з правою штангою воріт Діалло.

Як тільки до півгодини гри темп трохи спав, Сенегал зумів забити другий свій м'яч. З правого краю подачу в чужу штрафну виконав Бальде Кейта, а Серін Мбоджі, що виграв другий поверх, послав м'яч головою точно в кут воріт Матлуті, який, до слова, зачепив м'яч руками, але відбити його не зміг - 2: 0 на користь Сенегалу. Залишок першої половини пройшов без особливого опору тунісців, та й моментів майже не було. Лише під кінцівку тайму з гарної позиції зі штрафного пробивав Ламар, однак по воротах Діалло тунісець не потрапив.

Друга половина почалася спокійно, ніби підопічним Хенріка Касперчака не треба бігти вперед, щоб відігратися. Сенегал тримали все під своїм контролем, та й самі не забували про походи вперед. Так, на 54-й хвилині головою небезпечно після подачі кутового пробивав Мбоджі, але зробити дубль йому не вдалося – трохи неточно пробив сенегалець. У Тунісу була гостра відповідь від того ж Акаічі, але після його удару добре зіграв Діалло, ногами відбивши спробу нападника. Тунісцям мало не вдалося забити курйозний гол, коли після подачі з кутового з підкруткою м'яч летів точно у ворота сенегальців, але Діалло зумів його відбити, після чого м’яч від штанги полетіла назад у поле.

У цілому гра в другому таймі тривала рівно, а команди по черзі створювали свої моменти. Мало не забили третій курйозний м'яч сенегальці, коли після подачі справа м'яч зрикошетив від захисника і придбав траєкторію, в результаті якої змахнув над воротарем і опустився на поперечину. Тунісці відповіли ударом приблизно з лінії штрафного від Вахбі Хазрі, що вийшов на заміну, - мимо воріт пробив гравець Сандерленда і збірної Тунісу. Через кілька хвилин знову трапився один курйозний епізод, коли Мбоджі намагався винести м'яч подалі, але як слід по ньому не влучив, після чого сфера потрапила в штангу власних же воріт і відлетіла до рук Діалло. Був шанс відзначитися і у Мсакні, який на дальній штанзі головою не зумів переправити м'яч у ворота Сенегалу після навісу Маалула.

Якби Юссеф Мсакні за десять хвилин до кінця зумів реалізувати свій шанс і забити з гарної позиції, то, можливо, Туніс зміг би врятувати цю гру і вирвати нічию. Однак воротар Сенегалу відбив всі удари, які міг відбити. Був шанс забити вже в додатковий час гол престижу у Кхеніссі, але він головою з кількох метрів пробив вище.

Як підсумок, збірна Сенегалу виявилася спритнішою за всіх у групі B, адже вони не тільки обіграли Туніс, а ще і вийшли на першу сходинку свого квартету через нічиї в паралельному матчі. Перша перемога на турніру на рахунку команди Алью Сіссе.

Туніс - Сенегал 0:2

Голи: Мане, 10 (з пенальті), Мбоджі, 30

Туніс: Матлуті - Маалула, Абденнур, Наггез, Бен Юссеф - Ламар, Сліті, Сассо - Азуні (Хазрі, 46), Мсакні, Акаічі (Кхеніссі, 64)

Сенегал: Діалло - Мбенге, Кулібалі, Гассама, Мбоджі - Мане, Куяте (Діоп, 88), Ндіає (Севе, 72), Гуйє - Діуф, Кейта (Сарр, 62)

Попередження: Абденнур - Мбенге, Кулібалі