518
Вірджинія Трешер - перша переможниця на Олімпіаді

iSport.ua підводить підсумки першого змагального дня на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Перше золото Ріо

Рахунок нагород на Олімпіаді відкрили не китаянки, як всі припускали, а юна сенсація зі США. У стрільбі з пневматичної гвинтівки фаворитки Ду Лі й І Селін поступилися зі сльозами 19-річній Вірджинії Трешер. А це - всього лише треті дорослі змагання для дівчини у кар'єрі. Стрільчиня набрала 208 балів, встановивши новий олімпійський рекорд. У Ду Лі було на бал менше, від чого вона ще більше вхлипалася. Для Трешер це стало логічним завершенням успішного року. Вона вчиться тільки на першому курсі коледжу, але вже стала чемпіонкою серед усіх студентів, також допомогла Західній Вірджинії стати чемпіонками у команді.

«Ніхто не думав, що я могла натиснути на курок і вбити оленя, - сказала Трешер про свою перемогу. - Все сталося дуже швидко, у мене був просто викид адреналіну».

А ось із українцями такого не сталося. Наталі Кальниш не вистачило всього десятої, щоб кваліфікуватися у фінал, а Олег Омельчук і Павло Коростильов у стрільбі з пістолета на 10 м посіли 14-е і 35-е місця відповідно.

Травма дня

Французький гімнаст під час кваліфікації змусив усіх схопитися за голову. Самір Аіт Саїд під час виконання опорного стрибка невдало приземлився й отримав перелом великої та малої гомілкових кісток. Його відразу ж госпіталізували, а з лікарні він написав, що у 2020-му в Токіо поїде за золотом. Досі він вигравав його тільки на чемпіонаті Європи у 2013 році на кільцях.

Українці Олег Верняєв та Ігор Радівілов після кваліфікації дають нам надії на медалі. Олег закінчив кваліфікацію у багатоборстві на першому місці, також він кваліфікувався до фіналу на перекладині, брусах, коні, і разом з Радівіловим в опорному стрибку.

Розчарування дня

Шпажистка Яна Шемякіна хоч і не лідирувала, але настільки раннього вильоту вже точно ніхто не очікував. Вона ледве-ледве, але все ж протиснулася в 1/8-мої фіналу, вигравши один укол в американки Кортні Герлі, а далі поступилася японці Нозомі Накано (8-11). На цій же стадії припинила боротьбу й Олена Кривіцька, програвши француженці Лорен Рамбо, а Ксенію Пантелєєву ще у першому раунді знищила естонка Ембріх (3:15).

ОИ-2016. День 1. Итоги

«Й Олена, і Яна могли боротися за медалі, - сказав тренер збірної Гарник Давідян. - Для нас це розчарування, тому що ми завжди їдемо за медалями». Золото дісталося угорці Емеше Сас, яка у фіналі залишила на другому місці головну фаворитку Росселлі Фіямінго. 33-річна Сас поступалася 7-11, але зробила камбек - 15:13, вперше ставши олімпійською чемпіонкою.

Надія дня

Чоловіча та жіноча парні четвірки безпосередньо кваліфікувалися до фіналу А. Дмитро Міхай, Артем Морозов, Олександр Надтока та Іван Довгодько показали другий результат у своєму відбірковому запливі. До речі, саме ці веслярі два роки тому встановили світовий рекорд - 5.32,26. Кваліфікаційний заплив вони подолали на 20 секунд повільніше. Жіноча четвірка чотири роки тому вигравала золото, але за цей час склад змінився практично повністю. Із золотих залишилася тільки Анастасія Коженкова, до якої приєдналися Дарина Верхогляд, Олена Буряк та Євгенія Німченко.

Нездійснена мрія

Важкоатлетка Юлія Паратова (48 кг) була однією з головних надій на олімпійську медаль. Ще на розминці одеситці стало погано, і вона втратила свідомість, але змагатися продовжила. У ривку Юля показала четвертий результат (80 кг), а в поштовху - 8-й (95 кг), і в підсумку посіла восьме місце. Виграла сопе Танасан із Таїланду, успішно виконавши п'ять із шести підходів до штанги. Сумарний результат таїландки - 200 кг.

Рекорди дня

Два світові рекорди у плаванні. Невгамовна промчала 400 м комплексом за 4.26,36. Всі вже звикли до перемог угорки, але для неї це - лише перша олімпійська медаль. Услід за Катінкою рекорд оновили дівчата з Австралії, вигравши естафету 4х100 м вільним стилем, тим самим вони допомогли своїй країні очолити медальний залік, відтіснивши Угорщину.