Командний ЧЄ з легкої атлетики: Земляк перемогла в кваліфікації

0
154
Ольга Земляк

У Франції розпочався триденний командний чемпіонат Європи з легкої атлетики.

У п'ятницю, 23 червня, у французькому Ліллі стартувала Суперліга командного чемпіонату Європи. Вперше в історії він проводиться протягом трьох днів.

Якщо раніше фінали відбувалися відразу, то в цьому атлети, які змагаються на спринтерських дистанціях, включаючи бар'єрні, місце у фіналі ще повинні були отримати. Відповідно до формули, в фінал в кожній дисципліні проходили по три перших атлети з кожного забігу і ще двох добирали за найкращим часом.

Обидва українці будуть бігти в фіналі в бігу на 400 метрів з бар'єрами. Саме ця дисципліна і відкривала основну програму командного чемпіонату Європи. Данило Даниленко дістався до вісімки найсильніших за часом (51,30 с). Олена Колесніченко впоралася з цим завданням відразу, фінішувавши у своєму забігу другою (56,33 с).

Ольга Земляк впевнено виграла свій забіг і показала найкращий результат за підсумками обох забігів на дистанції 400 метрів (51,70 с). Віталій Бутрим дістався до фіналу у бігу на 400 метрів серед чоловіків за часом (47,13 с).

Анна Плотіцина показала свій найкращий результат сезону в бігу на 100 метрів з бар'єрами (13,05 с) і вийшла у фінал з четвертим результатом. Зазначимо, що час переможниці другого забігу, білоруски Аліни Талай - 13,11 с.

Збірна України ледь не залишилася без очок в бігу на 110 метрів з бар'єрами. Артем Шаматрін побачив перед собою червону картку за фаль-старт, проте не здався і зумів довести суддям, що має право залишитися на доріжці. Не дивно, що після цього він і зі старту вийшов останнім і показав результат, далекий від своїх рекордів (14,33 с), проте хоча б одне очко команді він все ж приніс.

Сергій Смелик фінішував другим у своєму забігу на 200 метрів (20,75 с) і вийшов у фінал. Аліна Калистратова з результатом 23,77 с за часом зуміла вийти в вирішальне коло в змаганнях серед жінок. Такий ж час показала і Тесса ван Шаген з Нідерландів, яка бігла в другому забігу. Однак тисячні частки секунди були на боці українки.

На жаль, вийти в фінал вдалося не всім українцям. Без наших представників пройдуть фінали у бігу на 100 метрів. Володимир Супрун став 10-м (10,78 с) і приніс команді два очки. Олесю Повх дискваліфікували за фаль-старт. В її ж забігу за фаль-старт була дискваліфікована ще одна сильна спортсменка, полька Єва Свобода.

А почалася Суперліга командного чемпіонату Європи-2017 року з забігів У на дистанціях 100 метрів і в естафеті 4х100. Ці результати не впливають на місця збірних в командному заліку.

У забігах У чоловіча естафетна команда 4х100 метрів у складі Романа Кравцова, Еміля Ібрагімова, Юрія Сторожа і Олександра Соколова перемогла з часом 39,81 с.

Олександр Соколов показав найкращий результат сезону на 100-метрівці (10,61 с) і за підсумками всіх забігів став четвертим. Роман Кравцов зайняв 11-е місце (10,84 с). На цій же дистанції в змаганнях жінок Яна Качур була п'ятою (11,68 с, найкращий результат сезону). Єлизавета Бризгіна повторила найкращий результат сезону (11,73 с) і стала дев'ятою.