Легка атлетика: Левченко встановила новий молодіжний рекорд України

0
474
Юлія Левченко

Левченко побила рекорд, який тримався 24 роки.

У Києві відбулися традиційні змагання з легкої атлетики "Різдвяні старти". Вони ознаменувалися низкою високих результатів, найвидатніший з яких - новий молодіжний рекорд України в приміщенні зі стрибків у висоту.

Його автором стала переможниця минулого сезону киянка Юлія Левченко. Основні суперниці срібного призера чемпіонату світу 2017 року - киянка Ірина Геращенко і Юлія Чумаченко з Миколаєва - залишили Левченко в секторі наодинці з планкою вже після позначки 1.92. Геращенко стала на цих змаганнях другою (1.89), а Чумаченко - третьою (1.86). А ось Юлія Левченко продовжила штурмувати висоти, і з третьої спроби їй підкорилися 1.97. Це на один сантиметр краще за попередній молодіжний рекорд України для приміщень, який ще 24 роки тому встановила Ірина Михальченко.

Разом з Юлією Левченко підтвердила свій норматив на чемпіонат світу 2018 року в приміщенні, зароблений ще в минулому році, бар'єристка Ганна Плотіцина. Представниця Київської області в забігу подолала 60 м з/б за 8:14, а фінал виграла за результату 8:08.

Хорошими результатами порадували в ці дні ще кілька атлетів. Владислав Малихін з Київської області впевнено здобув перемогу в стрибках із жердиною - 5.60. У стрибках у довжину Сергій Крук з Тернопільської області в гострій боротьбі обійшов луганчанина Тараса Неледву і Владислава Мазура із Житомирщини (7.56 - 7.50 - 7.46).

У жінок у цій дисципліні тріумфували атлетки, для яких стрибки в довжину не є основним видом. Першою стала прославлений майстер потрійного стрибка Ольга Саладуха з Донецької області (6.19), другою - світова рекордсменка з юніорського п'ятиборства броварчанка Аліна Шух (5.99). Обидві спортсменки на цих змаганнях пристрілювалися до виступу у своїх пріоритетних дисциплінах. Додамо, що Аліна, крім довжини, на "Різдвяних стартах" змагалася ще в декількох видах - 60 м з/б (9:01 - у забігу, 9:07 - у фіналі, 8-е місце), 60 м (8:26 - у забігу) і потрійному стрибку (12.70 - 4-е місце).

На 60-метрівці достатньо несподівано переміг Олександр Соколов з Миколаївської області, який у фіналі на п'ять сотих випередив досвідченого Сергія Смелика - 6:77 проти 6:82. У жінок поза конкуренцією тут була киянка Христина Стуй - 7:38. Другою тут стала Ганна Плотіцина - 7:51.

На дистанції 400 м дніпрянка Ганна Рижикова виграла в особистому змаганні в киянки Тетяни Мельник - 54:34 проти 54:82.