26 червня 2012, 13:41
0
13
Роналдо - поки що найкращий гравець Євро-2012

Найкращим гравцем Євро-2012 на даний момент є капітан збірної Португалії Кріштіано Роналдо. Лише трохи від нього відстає партнер по команді Пепе.

Про це свідчить система Castrol Edge Index, яка аналізує всі дії гравців під час поєдинків.

Нагадаємо, що після першого раунду найкращим футболістом був форвард збірної України Андрій Шевченко. Однак незабаром лідерство перехопив Кріштіано Роналдо. За підсумками чвертьфінальних матчів португалець утримує його з 9,68 бала.

Проте до нього все ближче підбираються іспанці, чиє представництво у першій десятці зростає.

10. Міхал Кадлец (Чехія) - 9,21

Високе місце Пепе у рейтингу визначило його вміння читати ситуацію - у чотирьох матчах він перехопив 50 пасів суперника.

Проте один із найзначніших проривів у рейтингу здійснив інший гравець мадридського клубу - Хабі Алонсо. Цей півзахисник піднявся з 26-го місця, яскраво відзначивши свій сотий матч за збірну дублем у поєдинку з французами, у якому іспанці розгромили суперника з рахунком 2-0. Другий гол, забитий цим 30-річним футболістом з пенальті, був третім ударом у створ воріт, а всього він зробив чотири спроби забити м'яча. Алонсо є ключовим елементом у команді діючих чемпіонів. Він виконав 318 точних передач, із яких 99 - у поєдинку із Трибарвними, що було найвищим матчевим показником.

АНАЛІТИКА: Особиста справа. Статистика чвертьфіналів Євро-2012

Клаудіо Маркізіо - один із лише двох футболістів, яким вдалося стати найкращими гравцями матчу за версією Castrol Edge Index більше ніж в одному матчі Євро-2012.

АНАЛІТИКА: Чобіт чоботом. Як Італія перемогла Італію

Він замикає трійку найкращих, а до цього був п'ятим. Хоча італієць і не став найкращим гравцем у поєдинку з Англією, який Скуадра Адзуррі виграли по пенальті, він заробив 9,24 бала, що було стандартним показником для збірної Італії у тому матчі в Києві.

ФОТОГАЛЕРЕЯ: Пенальті, який змінив все. Італія перемагає Англію

За Маркізіо йдуть три партнери Алонсо: Андрес Іньєста, Жерар Піке та Сільва, який скотився з другого на сьоме місце. Піке є частиною оборони іспанців, яка не допустила жодного голу після 61-шої хвилини стартового поєдинку з італійцями, що закінчився нічиєю. Як і Пепе, цей центральний захисник відмінно читав гру. Він перехопив або перервав 51 пас суперника.

ФОТОГАЛЕРЕЯ: Роналдо вирішує. Португалія мінімально перемагає Чехію

Замикають десятку португалець Фабіо Коентрао, який лідирує на цьому турнірі серед захисників за кількістю спроб навісних передач, Серхіо Рамос та Міхал Кадлец.

Цікаві факти і цифри:

0 ударів у площину воріт завдали чехи у чвертьфінальному матчі, який вони програли португальцям із рахунком 1-0.

1 - матч Англія - ​​Італія став першим поєдинком фінальної частини цього чемпіонату, у якому за 90 хвилин ніхто не забив гол.

4 - у всіх чотирьох поєдинках Євро-2012 збірна Португалії грала в одному складі.

5 - у матчі із Грецією футболіст німецької збірної Месут Озіл став п'ятим гравцем на цьому турнірі, кому вдалося віддати дві результативні передачі в одному поєдинку. Крім нього, це зробили Андрій Аршавін (Росія - Чехія), Бастіан Швайнштайгер (Нідерланди - Німеччина), Карім Бензема (України - Франція) та Давид Сільва (Іспанія - Республіка Ірландія).

29 ударів у створ воріт завдав Кріштіано Роналдо у фінальній частині нинішнього чемпіонату. Це найвищий показник за всю історію Євро. Під час переможного матчу із чехами капітан португальців побив рекорд Романа Павлюченка (28), встановлений чотири роки тому.

371 - Хаві Ернандес лідирує за кількістю точних пасів. У чвертьфінальному матчі із французами він виконав 89 точних передач і поступився за даним показником лише Хабі Алонсо.

За матеріалами: СПОРТ bigmir)net

СПЕЦТЕМА: Чемпіонат Європи з футболу в Україні та Польщі