9
Суперліга. День напружених розв язок
Для Суперліги субота видалася неспокійною

У суботу, 5 листопада, БК Київ приймав ДніпроАзот, Одеса зустрічала Миколаїв, а Хімік змусив нервувати Донецьк.

Яскрава гра українського тріо у складі Руслана Отверченко, Артема Швеця та Владислава Подоляна, а також дабл-дабл Вернона Гудрідж допомогли БК Київ здолати непоступливий ДніпроАзот з рахунком 82-75, хоча вовки і на цей раз грали без травмованого Дерріка Зіммермана.

Господарі захопили ініціативу зі старту першої половини, протягом якої обидві команди демонстрували досить непоганий відсоток влучань з-за дуги (7/11 триочкових у Києва проти 5/12 у ДніпроАзоту). Тренерський штаб дніпродзержинців спробував задіяти на майданчику Майка Фрейзера, проте канадський центровий, схоже, ще не відновився після травми, тому вовки вільно почували себе під кільцями, вигравши підбір (21/12).

Таким чином, перша половина, протягом якої максимальна перевага підопічних Віталія Чернія становила 14 очок, завершилася з рахунком 47-36 на користь БК Київ, у складі якого дебютував Панкраціо Барач.

У третій чверті господарі продовжували домінувати на паркеті, незважаючи на спроби ДніпроАзоту переломити хід поєдинку. Однак на початку завершальної десятихвилинки після двох поспіль дальніх кидків від Стенлі Прінгла і Максима Балашова Віталію Чернію довелося брати тайм-аут, адже різниця в рахунку скоротилася до небезпечних для його команди п'яти пунктів, а ближче до завершення гри Майкл Фрейзер отримав свої перші очки в матчі і скоротив відставання до -3. І все ж вовкам вдалося утримати здобуту перевагу і довести матч до закономірної перемоги.

Руслан Отверченко вже вкотре в сезоні продемонстрував свої бомбардирські якості, реалізувавши 4 / 5 триочкових кидків і принісши своїй команді 19 пунктів. На рахунку Артема Швеця 18 очок і 9 підбирань, Владислава Подоляна - 14 очок, а також по 5 підбирань, передач і перехоплень. Вернон Гудрідж до 11 зароблених очок додав 11 підбирань.

А найрезультативнішим гравцем матчу став захисник ДніпроАзоту Стенлі Прінгл, в активі якого 28 очок. 13 очками відзначився Максим Балашов. 12 очок і 7 підбирань стали здобутком Сергія Горбенка.

В іншому матчі дня Одеса вирвала перемогу у Миколаєва з рахунком 85-83, завдяки чудовій грі центрового Шона Кінга, якого підтримали гравці задньої лінії команди.

Незважаючи на результативність Ростислава Кривича, який протягом двох чвертей жодного разу не схибив з-за дуги (3 / 3) і з лінії штрафних (2 / 2), а також Шона Кінга, який завершив першу половину з 12 очками та 7 підбираннями в активі, Одеса не зуміла відірватися на значну відстань від суперника, у складі якого найбільш активними були Родні Грін і Діон Вон. Тому перевага, з якою акули вирушили на велику перерву, становила всього три очки - 45-42.

Понад те, вже в дебюті третьої чверті гості не тільки відіграли відставання, а й вийшли вперед, повівши +9. Однак до кінця гри підопічні Олега Юшкіна зуміли зібратися і зламати перебіг поєдинку. Спочатку екс-корабел Джастін Лав, який перед грою зізнавався в тому, що для нього зустріч з Миколаєвом буде особливою, вивів свою нинішню команду вперед, а незабаром Шон Кінг холоднокровно реалізував обидва штрафні - 85-80. Досвідчений Леонід Яйло зробив все, щоб врятувати гру, скоротивши різницю в рахунку до двох пунктів, однак Родні Грін, який міг перевести гру в овертайм, не впорався з нервами і не влучив обидва штрафні.

Шон Кінг завершив матч з переконливим дабл-дабл: 19 очок + 15 підбирань. На рахунку Ростислава Кривича 23 очки. Віллі Дін відзначився 16 очками та 7 передачами, Джастін Лав - 14 очками, 5 передачами та 4 підбираннями.

Родні Грін приніс Миколаєву 24 очки, додавши до них 8 підбирань і 4 передачі. 18 очок, 5 підбирань і 4 передачі записав на свій рахунок Діон Вон. Андрій Корочкін отримав 11 очок, Леонід Яйло - 10 очок.

Не менш напружена боротьба розгорнулася в Південному, за підсумками якої Донецьк переміг Хімік з рахунком 77-74.

У першій половині обидві команди демонстрували відверто низький відсоток влучань із середньої та далекої дистанції, проте перевага Донецька, у складі якого дебютував Дарнелл Джексон, у боротьбі під щитами (21 проти 15 зібраних відскоків у суперника) позначилася. Тому на велику перерву команди пішли за рахунку 32-29 на користь гостей.

Після великої перерви підопічні Саші Обрадовича продовжували лідирувати, однак до кінця поєдинку Даррелл Мітчелл і Рейшон Террі повели своїх партнерів вперед. Саме після триочкового кидка форварда Хіміка різниця в рахунку стала мінімальною - 73-74 - за трохи більше півхвилини до фінальної сирени. Втім, в атаці Вуле Авдалович також відповів кидком із-за дуги, фактично поховавши надії господарів на перемогу.

Крім Рамела Каррі, результативну гру в складі Донецька продемонстрували Вуле Авдалович - 12 очок + 4 передачі, Майкл Лі - 10 очок + 9 підбирань, Максим Пустозвонов - 10 очок.

Найрезультативнішим гравцем Хіміка став Рейшон Террі, в активі якого 17 очок і 8 підбирань. 15 очками та 6 передачами відзначився Даррелл Мітчелл. 12 очок і 5 передач на свій рахунок записав Предраг Мілетич, 10 очок - Саша Васильович.

За матеріалами: Суперліга

ТЕГИ: СуперлигаБК ДонецкБК КиевБК ОдессаМБК НиколаевБК ХимикБК ДнепрАЗОТ