Суперліга. Три путівки у фінал Кубка знайшли господарів, Політехніка засмутила киян

8 лютого 2012, 23:57
0
30
Ферро добив Азовмаш

У середу, 8 лютого, в розіграші Кубка Суперліги визначилися три учасники фіналу чотирьох., а в чемпіонаті Політехніка в гостях здолала БК Київ.

Відсутність Віллі Діна не завадило Одесі не тільки вистояти в Івано-Франківську, а й здобути перемогу над Говерлою з рахунком 86-82 і завоювати путівку у Фінал чотирьох Кубка Суперліги за підсумками двох чвертьфінальних матчів (166-151).

Втім, варто зауважити, що і у Ведмедів у звітній грі були серйозні кадрові проблеми, втративши через травму Еріка Колмена. І якщо Ярослав Лемик досить успішно протистояв Шону Кінгу, то Брайан Грін свій поєдинок з Денисом Коршуком програв.

Рівна боротьба тривала протягом майже всієї першої половини, проте в кінці другої чверті активність Маркуса Уокера і Ярослава Лемика, який ще до великої перерви відзначився 14 очками, дозволила господарям зробити ривок і скоротити відстань, що вдділяла їх від Фіналу чотирьох, до трьох пунктів - 42 - 33.

Однак, протягом третьої десятихвилинки потужно зіграли Шон Кінг і Денис Коршук, який нагадав про попередній матч, отримавши за чверть 10 очок, і перевага Ведмедів розтанула на очах. Більш того, Акули, які перед заключним періодом лідирували 59-57, довели матч до перемоги.

Найрезультативнішим гравцем матчу став центровий Одеси Шон Кінг, який записав на свій рахунок 25 очок, 7 підбирань і 6 передач. 15 очками та 6 підбираннями відзначився Денис Коршук, 14 очками, 4 підбираннями та 4 передачами - Джастін Лав.

Ярослав Лемик приніс Говерлі 19 очок, додавши до них 5 передач і 4 підбирання. Брайан Грін став автором 18 очок і 8 передач, Маркус Уокер - 17 очок і 4 підбирань, Кевін Тіггс - 11 очок і 7 підбирань, Брайан Грін - 10 очок і 5 підбирань.

В іншому поєдинку Ренді Калпеппер встановив рекорд результативності Кубку Суперліги за всі три розіграші турніру, отримавши 40 очок у другому матчі 1/4 фіналу з Азовмашем, а Ферро-ЗНТУ переміг маріупольців з рахунком 102-80. Таким чином, перевага запорізької команди за підсумками двох матчів склала двадцять три очки (168-145).

Саме результативна гра американського захисника, який за підсумками двох перших чвертей записав на свій рахунок 23 очка, і його співвітчизника Річарда Гуіна, який додав ще 13 пунктів, забезпечила господарям паркету солідну перевагу за підсумками першої половини матчу. Таким чином, на велику перерву команди відправилися з рахунком 56-42 на користь підопічних Кирила Большакова.

Здавалося, що в третій чверті гостям вдалося вирівняли гру, проте перевага підопічних Кирила Большакова продовжувала зростати, а Ренді Калпеппер впевнено йшов до свого рекорду, додавши в результаті до 40 зароблених очків 6 передач і 3 підбирання.

Не менш яскраво, ніж стрімкий захисник, зіграли і його співвітчизники: Річард Гуін відзначився 19 очками та 8 підбираннями, Майкл Девіс - 18 очками та 9 підбираннями. Джеремі Шаппел, як і в першій чвертьфінальній грі, оформив дабл-дабл (17 очок + 12 підбирань + 6 передач).

Найрезультативнішим гравцем у складі гостей став Артур Дроздов, який до 15 очків додав 13 зібраних відскоків. 13 очками відзначився дебютант Джером Рендл, 12 очками і 4 підбираннями - Ігор Зайцев. В цей же день чинний володар Кубка Суперліги припинив боротьбу за трофей.

Провал Дніпра у стартовій чверті визначив не тільки результат матчу-відповіді 1/4 фіналу Кубка Суперліги, а й долю путівки у Фінал чотирьох, яку завоював Хімік. Обігравши дніпрян з рахунком 91-71, підопічні Дарко Руссо пройшли далі за сумою двох матчів (169-159). Ключову роль у перемозі Южненської команди зіграла пара великих - Рейшон Террі і Аарон МакГі, які отримали левову частку очок команди і повністю переграли своїх опонентів.

Повівши +20 після дебютної чверті, южненці трохи зменшили оберти, і Дніпро поступово знайшов свою гру. Тому першу половину команди завершили з рахунком 30-48 на користь гостей, у складі яких результативною грою відзначилися вже згадувані Рейшон Террі, який записав на свій рахунок 17 очок, і Аарон МакГі, чия робота принесла 13 очок.

Після великої перерви ситуація на паркеті не змінилася. Незважаючи на всі спроби Стівена Буртта та партнерів переломити хід гри, Хімік холоднокровно тримав дистанцію, здобувши у підсумку перемогу, яка відкрила йому шлях до Фіналу чотирьох.

Рейшон Террі завершив гру з 26 очками та 10 підбираннями, ставши кращим гравцем зустрічі. Аарон МакГі допоміг команді 22 очками та 5 підбираннями. Даррелл Мітчелл записав на свій рахунок 16 очок і 6 передач, Предраг Мілетіч - 11 очок і 4 підбирання.

Стівен Буртт приніс Дніпру 24 очки, а також 4 рази асистував партнерам. 16 очками і 4 підбираннями в складі нашої команди відзначився Деррік Лоу.

В єдиному ж матчі чемпіонату, що відбувся 8 лютого, ситуація склалася не менш драматично: Політехніка вирвала перемогу у БК Київ у овертаймі.

Схоже, зміна наставника пішла Політехніці-Галичині на користь, адже Желько Лукаіч виграв дебютну гру на посаді головного тренера львів'ян. Захопивши лідерство ще у стартовій чверті, гості вистояли під натиском Києва і перемогли в овертаймі з рахунком 85-83.

Політехніка-Галичина могла вирішити долю матчу ще в основний час, проте холоднокровно виконані Гаррі Ервіном штрафні на останніх секундах четвертої десятихвилинки дозволили Вовкам перевести гру в овертайм. До цього гості лідирували протягом більшої частини матчу, однак у четвертій чверті підопічні Віталія Чернія ледь не переломили хід гри.

Втім, додаткову п'ятихвилинку виграли львів'яни, навіть незважаючи на точні триочкові Артема Швеця та Руслана Отверченко (тільки 1/6 спроб протягом матчу!).

Владан Вукосавлевич вже звично став кращим у складі львівської команди, оформивши дабл-дабл (25 очок + 16 підбирань). 17 очок Політехніці приніс Ленс Харріс. 15 очками та 9 підбираннями відзначився Мирослав Тодіч, 10 очками та 7 підбираннями - Бозо Дюрасович.

Найрезультативнішим у складі Києва став Гаррі Ервін, який до 22 очок додав по 4 підбирання та передачі. 19 очок отримав Артем Швець, 16 очок - Владислав Подолян. 11 очок, 8 підбирань і 4 передачі на свій рахунок записав Деррік Зіммерман.

За матеріалами: Суперліга

ТЕГИ: ДнепрАзовмашФерро-ЗНТУБК КиевХимикБК ОдессаПолитехника-ГаличинаКубок Суперлиги