Олімпіада-2022: Росіянин виграв золото у лижному мас-старті

0
419
Олександр Большунов виборов золото

Росіянин завоював п'яту олімпійську нагороду на Іграх у Пекіні.

У суботу, 19 лютого, в рамках Олімпійських ігор-2022 у Національному центрі лижних перегонів у Чжанцзякоу (Китай) відбувся розіграш медалей у мас-старті вільним стилем у чоловіків (лижні перегони).

Перемогу здобув Олександр Большунов з команди ОКР. Із самого початку гонки він тримався у групі лідерів, потім вийшов уперед і тримався першим до фінішу.

Ця медаль стала п'ятою для російського лижника в Пекіні – раніше він завоював золото у скіатлоні та командній естафеті, срібло у класиці на 15 км та бронзу у командному спринті.

Другим у мас-старті став ще один спортсмен з ОКР Іван Якимушкін, який програв співвітчизнику 5,5 секунди. Це перша олімпійська медаль у кар'єрі 25-річного лижника.

Иван Якимушкин
Іван Якимушкін

Бронзова нагорода дісталася лижнику з Норвегії Сімену Хегстаду Крюгеру, який програв лідеру 7 секунд. Це перша медаль 28-річного спортсмена у Пекіні, але у його кар'єрі також були три медалі Олімпіади-2018 (золото у скіатлоні та естафеті, срібло у гонці на 15 км).

Симен Хегстад Крюгер во время гонки
Сімен Хегстад Крюгер під час гонки

Варто сказати, що норвежець Йоханнес Клебо, якого також розглядали як претендента на перемогу, достроково припинив боротьбу в гонці. Він зійшов з дистанції перед позначкою 20 км, відстаючи від лідера на той момент більш ніж на хвилину.

Зазначимо, що Україна не була представлена у цій дисципліні.

Олімпіада-2022, Пекін

Лижні гонки

Чоловіки, мас-старт, 30 км

Варто сказати, що спортсмени подолали дистанцію 30 км при тому, що спочатку мали бігти 50 км. Незадовго до початку гонки дистанцію скоротили через сильний вітер і мороз.

Нагадаємо, на ISPORT можна ознайомитись зі списком усіх медалістів Олімпійських ігор-2022 у Пекіні.