294
19-разовий олімпійський чемпіон Майкл Фелпс

Видання підбиває підсумки другого змагального дня на Олімпійських іграх в Ріо.

Герої дня

Як і багато напіввизнаних держав, Косово довго було в спортивній ізоляції. Подейкували, що їхня найкраща спортсменка Майлінда Кельменді може прийняти албанське громадянство, щоб нарешті здійснити свою мрію і виступити на Олімпіаді. Дзюдоїстка трималася і виступала на чемпіонатах Європи і світу під прапором МОК. З 2013 року вона встановила повну гегемонію у ваговій категорії до 52 кг, вигравши двічі ЧЄ і ЧС. У січні 2014 року МОК змилостивився і визнав Косово.

Майлинда Кельменди

Ще одним безумовним героєм дня став легендарний Майкл Фелпс. Для американця це вже п'ята Олімпіада в кар'єрі, і він не припиняє збирати медальний урожай. Минулої ночі в складі естафетної команди 4х100 Майкл став 19-разовим золотим медалістом ОІ.

Повернення дня

Іспанський тенісист Рафаель Надаль вже два роки не може знайти себе колишнього, страждаючи від нескінченних травм. У травні на Ролан Гаррос, який він вигравав дев'ять разів в кар'єрі, Рафа вирішив знятися, бо відчув, що із зап'ястям коїться щось недобре. Весь цей час Надаль лікувався і не виступав ні на одному турнірі. Для Олімпіади зробив виняток, хоча навіть за два дні до початку турніру говорив, мовляв, не факт, що виступлю. Рафа зібрався з думками і пройшов перше коло, обігравши аргентинця 6:2, 6:1. Таким чином, він виграв перший матч за 2,5 місяці. Далі в іспанця кривдник Іллі Марченка Андреас Сеппі. Не тільки заради перемог приїхав Надаль на Олімпіаду. У селі він зустрів легендарного футболіста Роналдо, з яким давно вже є колегою і суперником в PokerStars.

Надаль и Роналду

Курйоз дня

Під час церемоній нагородження плавця Сунь Яна (400 м, вільний, срібло) та цілої низки стрілків китайська делегація поскаржилася на неточності в національному прапорі. Як виявилося, маленькі чотири зірки, які повинні розташовуватися півколом до великої зірки, були їй паралельні. Однак найсмішніше в тому, що офіційним постачальником всіх прапорів в Ріо є Китай.

ОИ-2016. Итоги 2-го дня

Розчарування дня

Найбільшу медальну учасницю збірної України Олену Костевич вважали головною претенденткою на золото в її коронній дисципліні - пістолет, 10 м. Але вже в кваліфікація українка вибула, зайнявши дуже скромне 28-е місце.

Елена Костевич

У цю ж категорію можна записати і дзюдоїста Георгія Зантараї. Другу Олімпіаду поспіль він програв в першому раунді. На цей раз його зупинив молдавський португалець Сергій Олійник, який заробив юко і стримав мінімальну перевагу до кінця.

Рекорд дня

Оксана Чусовітіна приїхала на сьому Олімпіаду не просто відбути номер. 40-річна гімнастка, яка нині виступає за Узбекистан, брала участь у відборі в опорному стрибку і на колоді. З 14,999 балами в активі вона показала п'ятий результат у опорному стрибку і виступить в фіналі.

Шок дня

Триразові олімпійські чемпіонки сестри Вільямс і головний фаворит на золото Новак Джокович вилетіли з турніру в першому колі.

Неприємність дня

Російських плавців негостинно зустріли перед чоловічою естафетою 4х100 м. Коли біля басейну з'явилися Андрій Гречин, Данило Ізотов, Володимир Морозов і Олександр Сухоруков, всюди пролунав свист. В результаті російський квартет приплив до фінішу четвертим. Виграли американці з Майклом Фелпсом в складі. До речі, багатостраждальна Юлія Єфімова, яку допустили до Олімпіади в останній момент через розгляди з допінгом, кваліфікувалася у фінал на 100 м брасом.

Медальний залік

Після двох днів найбільше золотих медалей заробили США, Китай і Австралія. Детальний медальний залік - тут.