Українські фехтувальники залишилися без медалей на кубках світу

iSport.ua,  28 березня 2017, 10:48
0
60

Шаблістки скромно виступили в китайському Янчжоу, а шпажисти і шпажистки взяли участь в етапі Кубка світу в Будапешті.

Українська національна команда з фехтування на шпагах взяла участь у престижному гран-прі в столиці Угорщини. Про це повідомляє Федерація фехтування України.

Найдалі за всіх інших з українських шпажистів зумів пройти Ігор Рейзлін, який за підсумками турніру зупинився на 16-му місці. Українець успішно подолав груповий етап і попередній тур прямого вибування, проте в основній сітці гран-прі Рейзлін зустрівся зі своїм співвітчизником і лідером збірної України Богданом Нікішиним. Цього разу сильнішим виявився "армієць" Рейзлін, який здобув перемогу за рахунку 15:13. Далі український фехтувальник вибив з боротьби швейцарця Мішеля Ніггелера - 13:15, а в 1/8 фіналу в напруженій боротьбі не впорався з майбутнім володарем бронзи італійцем Андреа Сантареллі - 14:15.

В основну сітку турніру також пробився новачок національної збірної Ян Сич, який в 1/32 турнірної таблиці поступився Ніггелеру.

Цікавим є той факт, що в одній секції сітки турніру, яка складається із чотирьох фехтувальників, виявилися відразу троє українців - Сич, Нікішин і Рейзлін.

Решта представників збірної - Максим Хворост, Анатолій Герей, Володимир Станкевич - не зуміли подолати попередній тур. Герей програв фіну Ніко Вуоринену за рахунку 9:15, Станкевич поступився аргентинському шпажисту Алессандро Таккані - 12:15, а Хворост з мінімальним розривом у рахунку не впорався з угорцем Гергеєм Шиклоші - 10:11.

Що стосується жіночого турніру, то тут уся четвірка збірної України зуміла пройти в основну сітку гран-прі. Але лише одна українка - Олена Кривицька - виграла перший бій у турі прямого вибування. В 1/32 фіналу Кривицька здобула перемогу над американкою Кортні Герлі, завершивши поєдинок за рахунку 11:15. У наступному ж турі українська фехтувальниця програла француженці Лоренс Епі - 13:15, і, таким чином, зупинилася на 19-ій позиції.

Ксенія Пантелєєва, Анфіса Почкалова і Фейбі Бежура склали зброю в 1/32 турнірній таблиці. Почкалова не впоралася з естонкою Юлією Беляєвою, програвши за рахунку 9:15, а Пантелєєва і Бежура програли французьким шпажисткам - Лоренс Епі і Меліссі Горам відповідно.

Якщо в жіночому фіналі обійшлося без сюрпризів - золото із собою повезла олімпійська чемпіонка Ріо-2016 Россела Ф'ямінго з Італії, то в чоловічому вирішальному поєдинку між собою зустрілися японець Мінобу Казуясу і досвідчений Чон Джі Сон з Південної Кореї. Сильнішим виявився 33-річний Чон, який востаннє ставав чемпіоном етапу Кубка світу в далекому 2014 року в Леньяно. Варто також зазначити, що срібний призер гран-прі - учень українця Олександра Горбачука, який кілька років тому перебрався до Японії і очолив національну збірну з фехтування на шпагах.

Шаблістки, які виступають без лідера - Ольги Харлан, виступили в китайському Янчжоу. Збірну України на цих змаганнях представляли Юлія Бакастова, Олена Прокуда, Олена Вороніна, Ольга Жовнір, а також Аліна Комащук і Олена Кравацька, які повернулися до участі в турнірах після тривалої постолімпійської перерви.

Найкращий результат серед українських шаблісток продемонструвала Аліна Комащук. В 1/16 фіналу українка програла майбутній володарці срібла змагань Сарі Бальзар за рахунку 11:15 і, таким чином, фінішувала на 22-му місці.

Що ж стосується інших фехтувальниць, то Олена Прокуда зуміла пробитися в 1/32 турнірної таблиці, де не впоралася з лідером збірної Азербайджану Сабіною Мікіною - 13:15. Олена Кравацька і Ольга Жовнір вибули з боротьби етапом раніше: Кравацька не чинила належного опору 6-му номеру посіву Ірен Веккі з Італії - 10:15, а Жовнір поступилася кривдниці Комащук - 8:15.

Юлія Бакастова і Олена Вороніна завершили свій виступ на етапі Кубка світу в попередньому турі олімпійки.

У командних змаганнях жіноча збірна України з фехтування на шаблях завершила свій виступ на 7-му місці.

В 1/8 фіналу українки взяли гору над національною командою Казахстану за рахунку 45:26, але в наступному ж турі поступилися угоркам - 42:45.

У боротьбі за п'яте-восьме місця українські шаблістки спочатку не впоралися зі збірною Південної Кореї - 37:45, проте в поєдинку за 7-ий рядок у рейтингу перемогли іспанок за рахунку 45:42.